«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи треба неплатнику пдв обкладати цим податком обсяги поставки понад 300 тис. грн

Кількість переглядів2731

ЧИ ТРЕБА НЕПЛАТНИКУ ПДВ ОБКЛАДАТИ ЦИМ ПОДАТКОМ ОБСЯГИ ПОСТАВКИ ПОНАД 300 ТИС. ГРН
15 листопада 2011 року наше підприємство продало товарів на суму 1 млн грн. Підприємство не платник ПДВ, за останні 12 місяців реалізація послуг та товарів відсутня. Чи повинні ми нарахувати та сплатити податкові зобов’язання з ПДВ із суми, що перевищує 300 тис. грн?
Відповідь
Обов’язок нараховувати та сплачувати ПДВ виникає в підприємства після реєстрації платником цього податку та отримання відповідного свідоцтва. Або ж у випадку, коли особа зобов’язана була зареєструватися ПДВшником але не зробила цього (п. 183.10 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).
Операція, яка відбулася у вас 15 листопада, не призводить до виникнення податкових зобов’язань. Вона сигналізує, що ваше підприємство здійснило такий обсяг постачань, при досягненні якого ви зобов’язані зареєструватися платником ПДВ відповідно до п. 181.1 ПКУ. Як цілком вірно зазначено в листі, заяву слід подати не пізніше 10 грудня.
Тобто нараховувати податкові зобов’язання, відображати податковий кредит, вести облік ПДВ та заповнювати податкову звітність із цього податку ваше підприємство буде після того, як подасть реєстраційну заяву та зареєструється платником ПДВ. Це випливає з порядку реєстрації ПДВшника, описаного в ст.ст. 181—183 ПКУ.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 12.01.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу