«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Податкова накладна на експортні постачання: дата оформлення та місце в реєстрі

Кількість переглядів9013

ПОДАТКОВА НАКЛАДНА НА ЕКСПОРТНІ ПОСТАЧАННЯ: ДАТА ОФОРМЛЕННЯ ТА МІСЦЕ В РЕЄСТРІ
Наше підприємство реалізує продукцію за кордон та в межах України. Часто митні декларації з відміткою про вивезення товарів за межі України надходять у бухгалтерію із затримкою в кілька днів. Чи можна виписувати податкові накладні на експорт останнім днем місяця? Чи не буде помилкою, якщо датою виписки податкової накладної буде, наприклад, 31 число місяця, а в її графі 2 буде стояти дата перетину товаром митного кордону України?
Відповідь
Як відомо, у разі експорту товарів ПДВшні зобов’язання нараховують за нульовою ставкою, якщо їх експорт підтверджено митною декларацією, оформленою відповідно до вимог митного законодавства (пп. 195.1.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). До того ж ВМД оформляють за правилами постанови КМУ «Про вдосконалення механізму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за операціями з експорту продукції» від 01.03.02 р. № 243. У її п. 1 сказано: для підтвердження факту вивезення товарів за межі митної території України митники на оригіналі п'ятого основного аркуша (примірника декларанта) ВМД повинні зробити запис «про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, який засвідчується підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу». Тобто оформивши ВМД, експортер звертається до митників із відповідною заявою, і після перетину вантажем митного кордону України вони роблять такий запис. І лише на дату фактичного вивезення товарів за межі України, зафіксовану у ВМД, експортер складає податкову накладну (далі — ПН).
Згідно з п. 201.4 ПКУ та п. 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПАУ від 01.11.11 р. № 1379 (далі — Порядок № 1379), ПН виписують у день виникнення податкових зобов’язань у продавця (у Вас — дата фактичного вивезення експортного товару за межі України). Тож у ПН у графі «Дата виписки податкової накладної» повинна стояти саме ця дата.
Водночас п. 3 Порядку № 1379 та пп. 9.1 Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затверджений наказом ДПАУ від 24.12.10 р. № 1002 (далі — Порядок № 1002), наполягають, аби номер ПН відповідав порядковому номеру в Реєстрі.
За порушення нумерації в Реєстрі ПН посадовим особам платника загрожує адмінштраф за неправильне ведення податкового обліку. Він становить від 85 до 170 грн, а за повторне правопорушення впродовж року — від 170 до 255 грн (ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Щоб не порушити обидві вимоги, вам доведеться виписати ПН датою фактичного вивезення експортного товару за межі України та присвоїти їй поточний порядковий номер, який відповідатиме запису в Реєстрі. Звісно, у цій ситуації ПН матиме порядковий номер більший, аніж ПН, датовані більш пізніми датами. Але вимогу щодо нумерації ПН в Реєстрі буде дотримано.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.01.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу