«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » За якими придбаннями треба розподіляти вхідний пдв

Кількість переглядів2790

ЗА ЯКИМИ ПРИДБАННЯМИ ТРЕБА РОЗПОДІЛЯТИ ВХІДНИЙ ПДВ
Підприємство має декілька аптек і стоматологічну поліклініку. Здійснює одночасно оподатковувану ПДВ і пільгову діяльність. Зокрема, стоматологічна клініка надає медичні послуги, звільнені від ПДВ на підставі пп. 197.1.5 ПКУ. Чи маємо ми право купувати ТМЦ та основні засоби безпосередньо для потреб поліклініки розподіляти вхідний ПДВ за правилами ст. 199 НКУ?
Відповідь
Так, дійсно, під розподіл потрапить лише вхідний ПДВ за товарами (послугами), які неможливо прямо віднести до тієї або іншої поставки. Адже в п. 199.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) сказано: «У разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку при їхньому придбанні або виготовленні, що відповідає частці використання таких товарів/послуг в оподатковуваних операціях».
А якщо ви придбаваєте, наприклад, матеріали, послуги, основні засоби для потреб стоматологічної клініки, що проводить виключно операції, звільнені від ПДВ на підставі пп. 197.1.5 ПКУ, то вхідний ПДВ за такими покупками не включають до податкового кредиту згідно з п. 198.4 ПКУ та він не бере участі в розподілі за правилами п. 199 ПКУ, позаяк такий розподіл стосується лише вхідного ПДВ за тими товарами (послугами), які ОДНОЧАСНО використовуються в оподатковуваних і пільгових операціях.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.01.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу