«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Перехід зі спрощеної на загальну систему оподаткування: як бути з безнадійною заборгованістю

Кількість переглядів2785

ПЕРЕХІД ЗІ СПРОЩЕНОЇ НА ЗАГАЛЬНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ: ЯК БУТИ З БЕЗНАДІЙНОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ
Підприємець-єдинник у 2006 р. відвантажив товари, але оплату за них не одержав. З 1 січня 2011 р. перейшов на загальну систему оподаткування. Як безнадійна дебіторська заборгованість вплине на суму сплачуваного податку з доходів?
Відповідь
Безнадійна дебіторська заборгованість підприємства не вплине на суму податку, сплачуваного ним після переходу зі спрощеної на загальну систему оподаткування. Пояснимо.
З 1 січня 2011 р. почали діяти правила оподаткування підприємців, установлені ст. 177 Податкового кодексу України. Згідно з п. 177.2 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій і негрошовій формі) та документально підтвердженими витратами, пов'язаними з госпдіяльністю підприємця. Оскільки у Вашому випадку оплата за операцією не була отримана, то оподатковуваний доход відсутній. А безнадійну дебіторську заборгованість Ви вправі списати, і це не позначиться на податкових наслідках.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.01.2011

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу