«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи обкладають пдв дореєстраційні постачання новоспеченого платника пдв

Кількість переглядів2449

ЧИ ОБКЛАДАЮТЬ ПДВ ДОРЕЄСТРАЦІЙНІ ПОСТАЧАННЯ НОВОСПЕЧЕНОГО ПЛАТНИКА ПДВ
Я приватний підприємець на загальній системі оподаткування, із серпня 2011 р. — платник ПДВ. Підкажіть, будь ласка, чи обкладаються ПДВ кошти, отримані за послуги, які були надані до того, як підприємець отримав статус платника ПДВ?
Відповідь
Ні, вам не слід нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ на суму отриманої оплати за послуги, які були надані до ПДВшної реєстрації. І ось чому.
Право нараховувати податкові зобов’язання та виписувати податкові накладні мають виключно особи, зареєстровані платниками ПДВ (п. 201.8 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Отже, таке право у вас з’явилося лише із серпня 2011 р. (з дати реєстрації, зазначеної у Свідоцтві платника ПДВ).
У загальному випадку ПДВшні зобов’язання виникають за правилом першої події (пп. 187.1 ПКУ). Тобто на дату, коли відбулася перша з подій:
— або зараховано на банківський рахунок (оприбутковано в касу) кошти від покупця послуг;
— або оформлено документ, що засвідчує факт надання послуг платником податку.
Таким чином, у вас перша подія — надання послуг — відбулася до реєстрації платником ПДВ, тоді ви не могли й не повинні були нарахувати податкові зобов’язання. Не слід цього робити й після ПДВшної реєстрації, коли ви отримуєте оплату раніше наданих послуг. Адже дата зарахування коштів від замовника послуг для вас — друга подія, за результатами якої податкові зобов’язання з ПДВ не збільшують.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 16.12.2011

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу