«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Співробітника прийняли на роботу у 2010 р.: чи належить йому індексація за 2008 р.

Кількість переглядів5348

СПІВРОБІТНИКА ПРИЙНЯЛИ НА РОБОТУ У 2010 р.: ЧИ НАЛЕЖИТЬ ЙОМУ ІНДЕКСАЦІЯ ЗА 2008 р.
Чи належить індексація працівнику бухгалтерії лікарні, прийнятому на роботу у 2010 р., якщо індексацію виплачують за 2008 р.?
Відповідь
Мінпраці та соцполітики України рекомендує вважати базовим місяць, у якому співробітника було прийнято на роботу (лист від 20.09.07 р. № 59/10/136-07). Індексацію грошових доходів, отриманих у місяці прийняття на роботу, не проводять. З наступного місяця обчислюють наростаючим підсумком індекс споживчих цін для проведення подальшої індексації (п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від17.07.03 р. № 1078).
Тому немає підстав виплачувати індексацію співробітникам, яких прийнято на роботу у 2010 році, виходячи з базового жовтня 2008 року.
Крім того, важливо нагадати: нараховувати суми індексацій потрібно індивідуально для кожного працівника (лист Мінпраці та соцполітики України від 02.04.04 р. № 024-57).
Із цікавими деталями проведення індексації зарплати бюджетників ви можете ознайомитися в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 51 за 2011 р. на стор. 19, № 58 за 2010 р. на стор. 31, 36.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.12.2011

Рубрики:

»  Бюджетні установи

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу