«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Водій упродовж робочого часу проводив техобслуговування авто: чи платити надбавку за класність

Кількість переглядів6613

ВОДІЙ УПРОДОВЖ РОБОЧОГО ЧАСУ ПРОВОДИВ ТЕХОБСЛУГОВУВАННЯ АВТО: ЧИ ПЛАТИТИ НАДБАВКУ ЗА КЛАСНІСТЬ
Чи виплачувати надбавку за класність водієві, якщо він не виїжджав на лінію, а виконував роботу з техобслуговування автомобіля?
Відповідь
Згідно з пп. 4 п. 3 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.02 р. № 1298 водіям автотранспорту встановлюють надбавку за класність у розмірі 25% (водіям І класу) та 10% (ІІ класу) тарифної ставки за відпрацьований час. Фактично відпрацьованим часом для водія є години, проставлені в табелі обліку робочого часу (див. лист Мінпраці 23.01.09 р. № 57/13/84-09). До робочого часу водія відносять час, протягом якого він зобов'язаний виконувати свої обов'язки, визначені трудовим договором і правилами внутрішнього трудового розпорядку (п. 1.5 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затверджене наказом Мінтранзв’язку України від 07.06.10 р. № 340). Якщо до обов’язків водія входять роботи з техобслуговування авто, тоді час, витрачений на такі роботи, фіксують у табелі як робочий час водія.
Детальніше про те, які доплати та надбавки передбачено для водіїв, можна дізнатися в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 41 за 2011 р. на стор. 46.
 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.12.2011

Рубрики:

»  Бюджетні установи

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу