«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Коли виникає право на зайняття підприємницькою діяльністю

Кількість переглядів3779

КОЛИ ВИНИКАЄ ПРАВО НА ЗАЙНЯТТЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ
Чи може особа, якій 17 років, бути приватним підприємцем?
Відповідь
Так, може. Але для цього потрібна згода батьків.
Право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю (ст. 50 Цивільного кодексу України, далі — ЦКУ). А повну цивільну дієздатність особа отримує при досягненні вісімнадцяти років (повноліття).
Однак є випадки, коли неповнолітня особа отримує повну цивільну дієздатність. Перерахуємо ці випадки:
— у разі реєстрації шлюбу, з моменту його реєстрації;
— якщо особа, яка досягла шістнадцяти років, працює за трудовим договором;
— якщо неповнолітня особа записана матір'ю або батьком дитини;
— якщо особа досягла шістнадцяти років і бажає займатися підприємницькою діяльністю.
Для можливості зареєструвати таку особу підприємцем батьки (усиновлювачі), піклувальник або орган опіки та піклування мають надати на це письмову згоду (ст. 35 ЦКУ).
З моменту держреєстрації неповнолітньої особи як підприємця в порядку, установленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.03 р. № 755-IV, ця фізособа набуває повну цивільну дієздатність.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.12.2011

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу