«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи сплачується податок на доходи з коштів відшкодованих працівнику за придбані ним тмц

Кількість переглядів4830

ЧИ СПЛАЧУЄТЬСЯ ПОДАТОК НА ДОХОДИ З КОШТІВ ВІДШКОДОВАНИХ ПРАЦІВНИКУ ЗА ПРИДБАНІ НИМ ТМЦ
Наш працівник, будучи у відрядженні, придбав ТМЦ для підприємства. Авансу ми йому не видавали, тож він усе придбав за власний кошт. По приїзді з відрядження він склав звіт про використання коштів та приклав до нього необхідні підтвердні документи.
Чи потрібно обкладати податком на доходи суми компенсації за придбані працівником ТМЦ для підприємства?
Відповідь
Отримані працівником кошти на відрядження або під звіт не включаються до складу оподатковуваного доходу за пп. 165.1.11 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). При цьому не має значення, видано такі кошти авансом чи виплачено як компенсацію витрачених працівником власних коштів (звісно, на підставі наданих підтвердних документів).
До речі, погоджуються із цим і податківці: «Сума витрат, яка відшкодована найманому працівнику на підставі наданого Звіту про використання коштів… та оригіналів документів, що підтверджують вартість понесених витрат, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, незалежно від того, що аванс не видавався, а витрати, під час відрядження, здійснювались за власні кошти.» (підрозділ 160.04 ЄБПЗ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 02.12.2011

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Податок з доходів фізосіб

»  Оплата праці, індексація

»  Відрядження

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу