«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Працівник заочно навчається у вищому навчальному закладі: чи повинен роботодавець компенсувати йому вартість проїзду до місця навчання

Кількість переглядів3241

ПРАЦІВНИК ЗАОЧНО НАВЧАЄТЬСЯ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ: ЧИ ПОВИНЕН РОБОТОДАВЕЦЬ КОМПЕНСУВАТИ ЙОМУ ВАРТІСТЬ ПРОЇЗДУ ДО МІСЦЯ НАВЧАННЯ
Наш працівник навчається на заочному відділенні одного з університетів м. Києва, а проживає в м. Обухові. Під час сесії щодня їздить до м. Києва та назад. Як нам оплачувати його проїзд до місця навчання: разово чи за всі дні навчання?
Відповідь
У вашому випадку йдеться про навчання працівника у вищому навчальному закладі з вечірньою або заочною формою навчання без відриву від виробництва. У такому разі, відповідно до ст. 219 Кодексу законів про працю України, роботодавець зобов’язаний оплачувати 50% вартості проїзду до місця знаходження навчального закладу й назад один раз на рік на настановні заняття, для виконання лабораторних робіт і складання заліків та іспитів. Крім того, у такому самому порядку провадять оплату проїзду для підготовки та захисту дипломного проекту (роботи) або складання державних іспитів.
Аналогічну норму також зафіксовано в п. 21 Положення про пільги для робітників і службовців, що поєднують роботу з навчанням в учбових закладах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 24.12.82 р. № 1116.
Однак якщо працівника направляють для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва (наприклад, за денної форми навчання), йому оплачують проїзд відповідно до постанови КМУ від 28.06.97 р. № 695. Остання передбачає оплату вартості проїзду працівника до місця навчання і назад. При цьому мається на увазі разова оплата проїзду до місця навчання й назад, а не періодичні поїздки з місця проживання до місця навчання.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 01.12.2011

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу