«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Генпідряд: чи потрібна ліцензія

Кількість переглядів6976

ГЕНПІДРЯД: ЧИ ПОТРІБНА ЛІЦЕНЗІЯ
Підприємство є підрядником, але будівельні роботи самостійно не виконує, замовляє в субпідрядника. Чи потрібна в такому випадку ліцензія для підрядника?
Відповідь
Так, ліцензія необхідна. Пояснимо чому.
Необхідність ліцензувати буддіяльність закріплено ст. 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» від 20.05.99 р. № 687-XIV. А перелік робіт, що проводяться в процесі архітектурного будівництва, наведено в Ліцензійних умовах проведення господарської діяльності в будівництві, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва від 27.01.09 р. № 47.
У згаданому вище переліку до окремої групи виділено інжинірингову діяльність у будівництві під загальним кодом «7.00.00». При цьому під інжиніринговою діяльністю ст. 1 означеного Закону розуміє «діяльність із надання послуг інженерного та технічного характеру, до яких належить проведення попередніх техніко-економічних обґрунтувань і досліджень, експертизи проекту, розробка програм фінансування будівництва, організація виготовлення проектної документації, проведення конкурсів і торгів, укладання договорів підряду, координація діяльності всіх учасників будівництва, а також здійснення технічного нагляду за будівництвом об'єкта архітектури та консультації економічного, фінансового або іншого характеру». До того ж у вже згаданому переліку під кодом «7.04.00» названо «Генеральний підрядник у будівництві».
А це означає, що суб'єкт господарювання, який бажає залучити субпідрядників, повинен отримати відповідну будліцензію.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.11.2011

Рубрики:

»  Будівництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу