«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Премію виплачено після звільнення: чи втратила фізособа право на допомогу по безробіттю

Кількість переглядів5328

ПРЕМІЮ ВИПЛАЧЕНО ПІСЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ: ЧИ ВТРАТИЛА ФІЗОСОБА ПРАВО НА ДОПОМОГУ ПО БЕЗРОБІТТЮ
У жовтні 2010 р. виплачено квартальну (за ІІІ квартал 2010 р.) премію працівникам, які вже з вересня 2010 р. звільнені і перебувають на обліку в центрі зайнятості. Чи є це порушенням законодавства, оскільки ці працівники отримували допомогу по безробіттю? Фонд зайнятості виставляє вимогу на повернення надлишково виплаченої допомоги. Чи правомірні їхні вимоги?
Відповідь
Дійсно, положення про преміювання може передбачати виплату виробничих премій працівнику навіть після звільнення з роботи, якщо на момент звільнення не можна визначити розмір такої премії.
У той самий час при одержанні допомоги по безробіттю безробітний не може працювати за трудовими договорами та/або виконувати роботу (надавати послуги) за цивільно-правовими договорами. Якщо він своєчасно не подасть відомості про обставини, що впливають на умови виплати допомоги, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується в судовому порядку (п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада
2000 р. № 307).
Однак у вашому випадку працівник отримав належні йому кошти за раніше відпрацьований період, а не виконував роботу під час отримання допомоги по безробіттю. Тож аби зняти всі питання щодо отримання цих коштів, працівнику варто взяти в роботодавця довідку про те, яку саме виплату проведено, та надати її до центру зайнятості. У довідці треба зазначити, що премію виплачено за раніше відпрацьований період.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.11.2011

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Соцзабезпечення громадян

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу