«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Скупка та переробка ювелірного брухту підприємцем-єдинником. особливості документування та оподаткування

Кількість переглядів5922

СКУПКА ТА ПЕРЕРОБКА ЮВЕЛІРНОГО БРУХТУ ПІДПРИЄМЦЕМ-ЄДИННИКОМ. ОСОБЛИВОСТІ ДОКУМЕНТУВАННЯ ТА ОПОДАТКУВАННЯ
Чи можна займатися скупкою ювелірного брухту та чи потрібно мати на це ліцензію? Який вид діяльності потрібно прописати у свідоцтві, щоб здійснювати скупку ювелірного брухту? Як документально оформити скупку брухту? Чи виступає підприємець податковим агентом в операціях зі скупки брухту? Чи потрібно в осіб, що здають ювелірний брухт, брати ідентифікаційний номер?
Відповідь
Так, ви можете займатися скупкою ювелірного брухту, однак для цього вам потрібно обзавестися ліцензією, адже цього вимагає п. 27 ч. 3 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-ІІІ.
Скупка брухту не відповідає жодній позиції із КВЕДу, що не дивує, адже по своїй суті «придбання (закупівля)» не є діяльністю. Простіше кажучи, вид діяльності — це те, що далі робитиметься з предметом закупівлі. Розглядаючи це в площині брухту дорогоцінних металів, то це або подальший продаж брухту, або його переробка (переплавка) та виготовлення нових ювелірних виробів. Наскільки ми зрозуміли з листа, ви обрали саме другий варіант. Крім того, виготовленням ювелірних виробів ви займалися й раніше (з давальницької сировини). Фактично виходить, що ви лише змінили сировину, з якої виготовляєте товар (була давальницька сировина — став брухт). З огляду на це, ніяких «приписів» у Свідоцтві про сплату єдиного податку в частині видів діяльності робити не потрібно (звичайно, за умови, що ви не продаватимете скупленого брухту, а використовуватимете його виключно як сировину), адже ви як виготовляли ювелірні вироби, так їх і виготовляєте.
Форму квитанції, наведену в Інструкції про порядок оформлення операцій зі скупки цінностей, обліку та звітності в пунктах скупки в населення дорогоцінних металів, каменів та виробів з них, затвердженій наказом Мінторгівлі СРСР від 30.05.85 р. № 134, використовувати не обов'язково. Ви можете розробити власний порядок документування операцій зі скупки брухту (детально про це ми писали в газеті "Все про бухгалтерський облік" № 42 за 2011 р. на стор. 5).
Підприємець виступає податковим агентом в операціях зі скупки брухту, а тому повинен утримати з продавця брухту податок на доходи за ставкою 5% (п.п. 167.2, 173.1. Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Якщо дохід виплачується не грошима, а майном (наприклад, новим ювелірним виробом), при розрахунку податку на доходи потрібно застосувати натуркоефіцієнт 1,0526316 (п. 164.5 ПКУ). Детально про це — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 42 за 2011 р. на стор. 6.
При виплаті доходів продавцям брухту, їх ідентифікаційний номер потрібно зазначати у ф. № 1ДФ. Відповідно, дізнатися номер доведеться. Тому як варіант — попросіть у здавальника брухту його копію (зробіть її самі). Якщо у фізособи не буде при собі документа — запишіть код зі слів.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 14.11.2011

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  Податок з доходів фізосіб

»  Первинні документи

»  Інші питання

»  Єдиний податок

»  Виробництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу