«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Документальне оформлення та оподаткування щомісячної матеріальної допомоги

Кількість переглядів4333

ДОКУМЕНТАЛЬНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТА ОПОДАТКУВАННЯ ЩОМІСЯЧНОЇ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ
Чи може фізособа-підприємець на єдиному податку виплачувати найманим працівникам щомісячну матеріальну допомогу, крім заробітної плати? Якщо так, то які утримання та нарахування будуть на цю матеріальну допомогу? Як це оформити документально?
Відповідь
Наскільки ми зрозуміли з листа, ви як фізособа-єдинник плануєте виплачувати щомісячну матеріальну допомогу своїм найманим працівникам. Ключовим моментом у подальшій долі такої матдопомоги є якраз періодичність її виплати, адже згідно з пп. 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5, матдопомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників, уключається до фонду оплати праці.
Це означає, що якщо ви плануєте виплачувати допомогу щомісяця, вона буде систематичною, а значить, її сума є базою для:
— нараховування єдиного внеску згідно з Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) за ставкою 36,76 % — 49,7 %, відповідно до класу професійного ризику;
— утримання єдиного внеску згідно із Законом про ЄСВ за ставкою 3,6 %;
— утримання податку на доходи за ставкою 15 % (17 %) (п. 167.1 Податкового кодексу України).
Щодо документального оформлення виплати систематичної матдопомоги, то про неї варто згадати в трудовому договорі. Детально про особливості документального забезпечення, здійснення відрахування та оподаткування матдопомоги читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 60 за 2011 р. на стор. 15.
Що стосується відображення допомоги у ф. № 1ДФ, зазначимо таке: зважаючи на те, що систематичну матдопомогу прирівнюють до зарплати, до ф. № 1ДФ вона потрапить з ознакою доходу 101.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.11.2011

Рубрики:

»  Єдиний податок

»  Оплата праці, індексація

»  Податок з доходів фізосіб

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу