«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може засновник надати підприємству безвідсоткову позику

Кількість переглядів3117

ЧИ МОЖЕ ЗАСНОВНИК НАДАТИ ПІДПРИЄМСТВУ БЕЗВІДСОТКОВУ ПОЗИКУ
Підкажіть, будь ласка, чи може засновник надати підприємству кошти в безоплатне користування? Як таку операцію правильно оформити й відобразити в податковому обліку?
Відповідь
Так, засновник може надати підприємству безвідсоткову позику. Пояснимо.
Засновник управі позичити гроші підприємству. Адже законодавством не встановлено обмеження щодо кола потенційних позикодавців. Тому, якщо у засновника є можливість і бажання надати підприємству кошти в борг, то перешкод тому немає.
При цьому, якщо засновник позичить підприємству 170 грн і більше, то потрібно буде укласти в письмовій формі договір позики (ч. 1 ст. 1047 Цивільного кодексу України). Про всі нюанси укладання договору позики ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 40 за 2011 р. на стор. 7, а тонкощі податкового обліку в позичальника та позикодавця висвітлювали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 40 за 2011 р. на стор. 14.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.11.2011

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу