«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Нюанси сумісництва водіїв

Кількість переглядів5289

НЮАНСИ СУМІСНИЦТВА ВОДІЇВ
Чи можливе внутрішнє сумісництво для водія, не зайнятого на основному місці?
Відповідь
На жаль, Ви не можете оформити на 0,5 ставки за сумісництвом водія, який вимушено простоює. Пояснимо чому.
По-перше, до складу робочого часу водія включається: «час простою не з вини водія» (п. 2.1. Положення про робочий час і відпочинок водіїв автотранспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку від 07.06.10 р. № 340). Тобто вимушений простій через тимчасову відсутність бензину не можна вважати неповною зайнятістю;
По-друге, сумісництво, як внутрішнє, так і зовнішнє, припускає виконання, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час (п. 1. Положення про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій, затвердженого наказом Мінпраці України, Мін'юсту України, Мінфіну України від 28.06.93 р. № 43). Тобто під сумісництвом не мається на увазі короткочасне виконання будь-яких робіт.
Крім того, як правило, водіям, які обслуговують органи виконавчої влади та місцевого самоврядування і їхні виконавчі органи, органи прокуратури, суди та інші органи, установлюють ненормований робочий день, за що їм доплачують 25% тарифної ставки за відпрацьований час (п. 2 додатка 3 до наказу Мінпраці «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів й інших органів»
від 02.10.96 р. № 77).
На думку Мінпраці, працівників, зайнятих на умовах ненормованого робочого дня, роботодавці не можуть систематично залучати до роботи понад установлену тривалість робочого часу (лист від 26.08.10 р. № 265/13/116-10).


У відповіді враховано норми законодавства станом на 08.11.2011

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу