«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » У 2010 році товар відвантажено, у 2011 його повернено. чи коригувати доходи, витрати та пдв

Кількість переглядів2717

У 2010 РОЦІ ТОВАР ВІДВАНТАЖЕНО, У 2011 ЙОГО ПОВЕРНЕНО. ЧИ КОРИГУВАТИ ДОХОДИ, ВИТРАТИ ТА ПДВ
У грудні 2010 р. підприємство відвантажило товар у торговельну мережу, відобразивши при цьому валові доходи та валові витрати у декларації. Станом на 01.08.2011 р. торговельною мережею реалізовано лише частину товару. Іншу частину підприємство хоче повернути у зв’язку з низькою його реалізацією (це передбачено умовами договору). Чи може підприємство відкоригувати доходи, витрати та податкові зобов’язання з ПДВ у кварталі повернення товару?
Відповідь
Уважаємо, якщо товар реалізовано до 01.04.11 р. і з певних причин його повернено вже після набрання чинності р. ІІІ Податкового кодексу України (далі — ПКУ), доход, отриманий від такої реалізації, можна коригувати. Пояснимо.
Наш аргумент «за» коригування такий: якщо частину товару повернено, це означає, що операція з реалізації цієї частини не відбулася. Відповідно, і доход від реалізації повинен знайти відображення в податковому обліку лише в частині фактично реалізованого товару. Як наслідок, валовий доход від продажу товару, який у подальшому повернено, та валові витрати на його придбання можна відкоригувати. Детально про це — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 26 на стор. 9. Разом із тим позиція податківців із цього приводу не тішить. В Єдиній базі податкових знань (див. підрозділ 110.08) вони, посилаючись на п. 1 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, зазначили, що коригування доходів або витрат у зв'язку з поверненням товару, реалізованого до 01.04.11 р., ПКУ не передбачено.
І якщо керуватися цією позицією, під час повторної реалізації поверненого товару потрібно буде вдруге показати доход та можна розраховувати на витрати в частині собівартості такого товару. Однак ми не виключаємо й того, що представники органу ДПС будуть проти повторного визнання витрат.
Тому, зважаючи на неоднозначність ситуації, що склалася, та відсутності її нормативного забезпечення, радимо Вам звернутися до місцевого органу ДПІ за індивідуальною консультацією.
Щодо податкового зобов'язання з ПДВ, то його можна коригувати. Дозволяє це робити пп. 192.1 ПКУ.



У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.10.2011

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу