«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » «перехідний» авансовий внесок з податку на прибуток: чи можна врахувати після 01.04.11 р.

Кількість переглядів2165

«ПЕРЕХІДНИЙ» АВАНСОВИЙ ВНЕСОК З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК: ЧИ МОЖНА ВРАХУВАТИ ПІСЛЯ 01.04.11 р.
Скажіть, чи переноситься залишок авансового внеску при виплаті дивідендів І кварталу на наступні податкові періоди 2011 року? Ми зменшили на нього зобов’язання ІІ кварталу, але податківці мають претензії.
Відповідь
Наразі претензії податківців із викладеного вами в листі запитання безпідставні. Адже Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» від 07.07.11 р. № 3609-VI підрозділ 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України було доповнено п. 25, у якому, серед іншого, записано таке, цитуємо:
«Сума перевищення авансового внеску з податку на прибуток підприємств, попередньо сплаченого платником до дати набрання чинності розділом III цього Кодексу у зв'язку із нарахуванням дивідендів згідно з підпунктом 7.8.2 пункту 7.8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", над сумою податкових зобов'язань з цього податку такого платника, що утворилася станом на дату набрання чинності розділом III цього Кодексу, враховується в майбутніх податкових періодах відповідно до пункту 153.3 статті 153 цього Кодексу».
При цьому цікаво, що цю норму запровадили заднім числом — вона має застосовуватися з 01.04.11 р. Детальніше про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 77 за 2011 рік, стор. 13.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.10.2011

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу