«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи включають юридичні та фізичні особи — єдинники турзбір та транзитні кошти до виручки від реалізації товарів (робіт, послуг)

Кількість переглядів4033

ЧИ ВКЛЮЧАЮТЬ ЮРИДИЧНІ ТА ФІЗИЧНІ ОСОБИ — ЄДИННИКИ ТУРЗБІР ТА ТРАНЗИТНІ КОШТИ ДО ВИРУЧКИ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ТОВАРІВ (РОБІТ, ПОСЛУГ)
Чи включають юридичні та фізичні особи — єдинники турзбір та транзитні кошти до виручки від реалізації товарів (робіт, послуг)?
Відповідь
Готельний збір перейменували в туристичний. Його не включають до виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) підприємців-єдинників і юридичних осіб на єдиному податку. Пояснимо.
Турзбір справляють у тих містах (селах, селищах), у яких відповідною місцевою радою прийнято рішення про справляння такого збору (пп. 268.2.1 ПКУ). А отже, якщо ви надаєте послуги з тимчасового проживання якраз у такому місті (селищі, селі), ви є податковим агентом для платників такого збору (пп. 268.5.1 ПКУ). Суму туристичного збору зазначають окремим рядком у рахунку на проживання й сплачують у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду (пп.пп. 268.6.1, 268.7.1 ПКУ). Таким чином, сума турзбору, яка потрапляє на рахунок або в касу разом із платою за тимчасове проживання, єдиннику не належить і має бути перерахована до місцевого бюджету як турзбір, сплачений туристом. Таким чином, сума турзбору — не виручка від реалізації послуг із проживання. Це надає можливість єдиннику (юрособі чи фізособі) не враховувати її в складі виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).
Між цим, щоб уникнути зайвих непорозумінь на перевірках, радимо довідатись точки зору із цього питання податківців. Для цього треба з письмовим запитом звернутися до своєї податкової. Усе тому, що ваше питання в Указі Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98 № 727/98 не врегульовано.
Щодо транзитних коштів, то тут ситуація двояка. Якщо ви виступаєте в ролі комісіонера, вам доведеться включити транзитні кошти до виручки. Принаймні таку позицію зайняли як податківці, так і ВСУ та ВАСУ. Тому шанси довести зворотне мізерні. Аргументи — комісіонер укладає договір купівлі-продажу від свого імені, а отже, отримані кошти — не що інше, як виручка. Детально про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 68 за 2010 р. на стор. 21.
Якщо ж ви брокер, експедитор або інша особа, що лише виконує посередницькі послуги, не укладаючи договір купівлі-продажу, вартість реалізованих товарів (робіт, послуг) не враховують при обчисленні ліміту, адже ті кошти не є Вашою виручкою. У розрахунку п'ятсоттисячного (мільйонного) ліміту візьме участь лише вартість брокерських, експедиторських послуг.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.10.2011

Рубрики:

»  Єдиний податок

»  Туристична діяльність

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу