«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Витрати підприємця-єдинника в книзі обліку доходів і витрат: відображати загальною сумою за день чи за кожним фактом продажу?

Кількість переглядів3771

ВИТРАТИ ПІДПРИЄМЦЯ-ЄДИННИКА В КНИЗІ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ: ВІДОБРАЖАТИ ЗАГАЛЬНОЮ СУМОЮ ЗА ДЕНЬ ЧИ ЗА КОЖНИМ ФАКТОМ ПРОДАЖУ?
Підкажіть, будь ласка, чи може приватний підприємець на єдиному податку заповнювати Книгу обліку доходів і витрат загальною сумою витрат за день, а не за кожний продаж?
Відповідь
Так, ви можете відображати витрати в Книзі обліку доходів і витрат (далі — Книга) загальною сумою витрат за день, а не за кожний продаж.
У жодному нормативному акті, що регулює порядок заповнення Книги, не передбачено, що запис про витрати потрібно робити за кожним фактом продажу. У них ідеться лише про графи, обов'язкові до заповнення. Таким чином, підприємець може вказувати в Книзі витрати хоч загальною сумою за місяць діяльності.
Податківці ж дотримуються протилежної думки, наполягаючи на тому, що записи роблять за кожним фактом господарської операції (див. лист ДПАУ від 05.11.97 р. № 17-0117-8886 та ЄБПЗ, підрозділ 23.05).
Проте нагадаємо: листи та роз'яснення в ЄБПЗ не є нормативно-правовими актами, а носять лише рекомендаційний характер, тому притягнути до відповідальності, посилаючись на роз'яснення, податківці не вправі.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.10.2011

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу