«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Коли можна списувати речове майно, видане в особисте користування офіцерам і прапорщикам та військовослужбовцям-контрактникам

Кількість переглядів6275

КОЛИ МОЖНА СПИСУВАТИ РЕЧОВЕ МАЙНО, ВИДАНЕ В ОСОБИСТЕ КОРИСТУВАННЯ ОФІЦЕРАМ І ПРАПОРЩИКАМ ТА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ-КОНТРАКТНИКАМ
Речове майно особистого користування офіцерам, прапорщикам, мічманам та військовослужбовцям-контрактникам видають у власність. Чи правильно проводити його списання в бухобліку прямою витратою в момент видачі в користування?
Відповідь
Як відомо, згідно з п. 14 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час, затвердженого постановою КМУ від 28.10.04 р. № 1444 (далі — Положення № 1444), речове майно особистого користування видають офіцерам, прапорщикам, мічманам і військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, у власність. Попри це, таке майно продовжують обліковувати за місяцем виникнення права на отримання цього майна (абз. 2 п. 6 Положення № 1444). Тому, найімовірніше, маємо некоректне формулювання про видачу речового майна у власність, що й призводить до неоднозначного тлумачення норм Положення № 1444. Тож підстав списувати його одразу після видачі в користування немає. До того ж списувати речове майно, видане офіцерам, прапорщикам і мічманам (за нормами), до закінчення фактичної вислуги термінів його експлуатації (в рахунок погашення заборгованості) заборонено (абз. 2 п. 3.1.1 Порядку відпуску речового майна військовим частинам та застосування норм забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України речовим майном у мирний час, затвердженого наказом Міністра оборони України від 31.01.06 р. № 45).
Видаючи речове майно в користування, його переводять із першої до другої категорії майна. Здійснюють це на підставі роздавальних відомостей і накладних на видачу майна (п. 1.4 Порядку № 45). Обліковують таке майно до завершення строків його носіння, передбачених нормами, затвердженими постановою № 1444.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.10.2011

Рубрики:

»  Бюджетні установи

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу