«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи має місце податковий кредит за товари (роботу), послуги, придбані за рахунок бюджетних субсидій (трансфертів)

Кількість переглядів2305

ЧИ МАЄ МІСЦЕ ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ ЗА ТОВАРИ (РОБОТУ), ПОСЛУГИ, ПРИДБАНІ ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТНИХ СУБСИДІЙ (ТРАНСФЕРТІВ)
Державний театр (платник ПДВ) отримує з бюджету кошти у вигляді субсидій, трансфертів (КПКВ 1801110 КЕКВ 1310) на покриття витрат із комунальних послуг. Чи має право театр включати до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені за рахунок таких субсидій?
Відповідь
Так, за загальним правилом, визначеним у пп. 198.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), театр має право формувати податковий кредит за рахунок коштів, отриманих із бюджету у вигляді субсидій. Але не треба забувати про обмеження, визначені в ПКУ. Право на податковий кредит виникає лише по тих товарах (роботах, послугах), які будуть використані в оподатковуваних операціях театру та в межах його господарської діяльності. А також при наявності податкової накладної.
Аналогічну думку висловили контролери в р. 130.17 Єдиної бази податкових знань на офіційному сайті www.sta.gov.ua: «Тобто, товари/послуги, основні фонди, придбані за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику податку у вигляді субсидій та поточних трансфертів, вважаються придбаними безпосередньо платником (за умови, що такі кошти включені до доходів платника податку) і суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, можуть бути включені до складу податкового кредиту при дотриманні інших вимог щодо формування податкового кредиту, встановлених нормами ПКУ».


У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.10.2011

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу