«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Звільнився бухгалтер: які документи подавати до державної податкової служби?

Кількість переглядів13296

ЗВІЛЬНИВСЯ БУХГАЛТЕР: ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОДАВАТИ ДО ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ?
Які документи потрібно подавати до податкової у зв'язку зі звільненням бухгалтера та бажанням директора взяти на себе його обов'язки?
Відповідь
Порядок подання платником податків заяв до органу державної податкової служби (далі – орган ДПС) у разі реєстрації зміни відомостей про осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи і його відокремлених підрозділів, визначаються наказом Державної податкової адміністрації України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів та визнання такими, що утратили чинність, наказів Державної податкової адміністрації України» від 22.12.10 р. № 979 (далі – Наказ № 979).
Платники податків — юрособи зобов'язані подати до органу ДПС реєстраційну заяву за ф. № 1-ОПП із позначкою «Зміни» з відомостями про осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи (п. 9.3. Наказу № 979). Означену заяву за ф. № 1-ОПП необхідно подати в 10-денний строк від дня взяття на облік або виникнення змін в облікових даних платників податків.
У разі надходження від державних реєстраторів відомостей про внесення змін щодо платників податків до Єдиного державного реєстру, а також надходження від платників податків заяв за ф. № 1-ОПП із позначкою «Зміни» органи ДПС вносять відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб і фіксують зазначені зміни в журналах за ф. № 2-ОПП (Журнал реєстрації заяв і повідомлень про взяття на облік (перереєстрацію, реорганізацію, внесення змін) платників податків).
Таким чином, якщо бухгалтер підприємства звільнився й директор має намір самостійно підписувати податкову звітність, необхідно внести зміни до облікових даних платників податків щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи шляхом подання до органу ДПС заяви за ф. № 1-ОПП.
Слід зазначити, що за ненадання відомостей щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складання податкової звітності, ст. 117 Податкового кодексу України встановлено відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 510 грн. У разі неусунення таких порушень або повторного здійснення протягом року тією самою особою накладається штраф у розмірі 1020 грн.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 12.10.2011

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу