«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Видача підприємством довіреності своєму найманому працівникові

Кількість переглядів4263

ВИДАЧА ПІДПРИЄМСТВОМ ДОВІРЕНОСТІ СВОЄМУ НАЙМАНОМУ ПРАЦІВНИКОВІ
Директор приватної юрособи - підприємства і фізособа-підприємець — одна особа. Потрібно укласти договір між ППН і ФОП. Директор приватного підприємства може дати довіреність, від імені юрособи, іншій особі, уповноваживши її укласти договір. А чи можливо, щоб фізособа-підприємець надав довіреність одному з найманих працівників на укладання договору від імені ФОП? Якщо так, то чи потрібно нотаріально посвідчувати цю довіреність?
Відповідь
Так, надання такої довіреності цілком можливе.
Представництвом є правовідносини, за яких одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені іншої сторони, яку вона представляє.
Представництво, засноване на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами (ст. 244 Цивільного кодексу України, далі — ЦКУ).
Проаналізувавши норми ЦКУ, можемо стверджувати, що особа, яка надає довіреність, повинна мати цивільну право- і дієздатність. Таким чином, жодних обмежень для видачі довіреності фізособою-підприємцем немає.
Форма довіреності має відповідати формі, у якій відповідно до закону повинен вчинятися правочин (ст. 245 ЦКУ). Оскільки довіреність — це письмовий документ, то вона завжди вчиняється письмово.
Довіреність підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню у випадках, якщо:
1) правочин, який мусить вчинити повірений, вимагає нотаріального посвідчення;
2) довіреність видається в порядку передоручення.
Правочин необхідно нотаріально посвідчити тоді, коли це прямо встановлено законом (найм будівлі або іншої капітальної споруди строком на три роки й більше; найм транспортного засобу за участю фізичної особи; оренда земельних ділянок тощо) або передбачено домовленістю сторін (ст. 209 ЦКУ).
Отже, фізособа-підприємець може видати довіреність своєму найманому працівникові й не здійснювати її нотаріального посвідчення, якщо договір, на укладення якого уповноважений повірений, не вимагає цього.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.10.2011

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу