«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Що робити роботодавцеві, якщо працівниця незаконно користувалася соцпільгою

Кількість переглядів2393

ЩО РОБИТИ РОБОТОДАВЦЕВІ, ЯКЩО ПРАЦІВНИЦЯ НЕЗАКОННО КОРИСТУВАЛАСЯ СОЦПІЛЬГОЮ
Робітниця з 01.04.2011 р. користувалася соцпільгою з податку на доходи згідно з поданою заявою. У вересні 2011 року вона повідомила, що увесь цей час одержувала стипендію з бюджету. Що потрібно зробити працівниці й роботодавцеві для того, щоб виправити ситуацію, що склалася?
Відповідь
Якщо працівниця скористалася пільгою з податку на доходи фізичних осіб, але не мала на це права, оскільки одержувала одночасно із зарплатою стипендію з бюджету, вона однозначно порушила пп. 169.2.3 Податкового кодексу України.
Щоб роботодавець і надалі не застосовував до доходу працівниці податкову соцпільгу, їй варто написати заяву про відмову від такої пільги, у якій зазначити місяць, у якому відбулося таке порушення.
На підставі такого документа підприємець повинен нарахувати й доутримати:
— суму недоплати з податку на доходи;
— штраф у розмірі 100% від суми цієї недоплати.
Ці суми потрібно утримати за рахунок найближчої виплати доходу такому платникові податків. Якщо ж сума виплати недостатня — доутримати потрібно за рахунок наступних виплат.
Оскільки неправомірне застосування працівницею податкової пільги почалося в лютому 2011 року, воно мало місце й у формі № 1ДФ за І квартал 2011 року. Разом з тим в І кварталі 2011 року роботодавець робив всі розрахунки податку на доходи правильно (відповідно до поданої співробітницею заяви). Тому визначати податок на доходи по-іншому він не мав права. Виходить, немає й підстав для подання уточнюючого розрахунку за формою № 1 ДФ за І квартал 2011 року.
Одержавши від працівника заяву про відмову від пільги, роботодавець робить перерахунок податку за періоди, у яких співробітник неправомірно нею користувався. Таким чином, утримання недоплати потрібно відобразити у формі № 1 ДФ за той період, у якому його фактично зроблять. Так, якщо роботодавець доутримає суму податку на доходи в червні 2011 року, то у формі № 1 ДФ за II квартал 2011 року така сума поповнить показники податку на доходи в графах «4а» й «4». Оскільки штраф — не податок на доходи, у форму № 1 ДФ його вносити не потрібно.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.09.2011

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу