«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Податкова накладна на суму орендної плати: як заповнити її графи 4-у та 5-у

Кількість переглядів6663

ПОДАТКОВА НАКЛАДНА НА СУМУ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ: ЯК ЗАПОВНИТИ ЇЇ ГРАФИ 4-У ТА 5-У
Наше підприємство надає послуги — здає в оренду частину приміщення. У договорі зазначено, що плата за оренду становить 300 грн за місяць, у т. ч. ПДВ. Щомісяця ми складаємо акт наданих послуг і податкову накладну. Підкажіть, будь ласка, як у цьому випадку правильно заповнити графу 4 «Одиниця виміру товару» та графу 5 «Кількість (об’єм, обсяг)» податкової накладної?
Відповідь
Для послуг, які не мають кількісних показників, а вимірюються лише у вартісному вираженні (у т.ч. оренда), п.п. 12.3 та 12.4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПАУ від 21.12.10 р. № 969 (далі — Порядок № 969), пропонують особливі правила заповнення податкової накладної (далі — ПН). А саме:
— в графі 4 вказувати «грн»;
— в графі 5 — «послуга/проценти тощо».
Оскільки згадані норми звучать достеменно так, як і раніше — у Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом ДПАУ від 30.05.97 р. № 165 (утратив чинність 10.01.11 р.), — уважаємо, варто зазирнути в роз’яснення ПКУшних часів. Так, у листі ДПАУ від 02.12.05 р. № 24078/7/16-1117 читаємо: «У разі надання послуг, що вимірюються тільки у вартісному вираженні, у графі 5 зазначається «послуги»; якщо податкова накладна виписується на операцію, коли база оподаткування визначається з урахуванням суми відсотків, у графі 5 зазначається «відсотки». Говорячи про відсотки, імовірно, контролери мали на увазі відсоток (частку) передоплати за послуги. Тоді в графі 5 ПН поряд зі словом «послуга» вони хотіли бачити процент виконання (оплати) послуги (див. «Вісник податкової служби України» № 41 за 2006 р.).
Утім, зауважимо: у п.п. 12.3 і 12.4 Порядку № 969 наведено невичерпний перелік того, що можна зазначати в графах 4 і 5 ПН. Тому не слід уважати помилковими й інші варіанти записів у цих графах для послуг лише з вартісним вираженням. Наприклад, отримавши 50% від авансу за оренду, у графу 4 ПН можна вписати «послуга», а в її графу 5 — «0,5».
На сайті головного податкового відомства в Єдиній базі податкових знань, розглядаючи таке питання, контролери заявили: «У випадку постачання послуг, що вимірюються лише у вартісному виразі, розділ І податкової накладної заповнюється у такому вигляді: графа 3 — номенклатура постачання товарів/послуг; графа 4 — «грн», графа 5 — «послуги».

У відповіді враховано норми законодавства станом на 28.09.2011

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу