«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Послуги надали на спрощеній системі, а оплату отримали на загальній: чи буде пдв?

Кількість переглядів2865

ПОСЛУГИ НАДАЛИ НА СПРОЩЕНІЙ СИСТЕМІ, А ОПЛАТУ ОТРИМАЛИ НА ЗАГАЛЬНІЙ: ЧИ БУДЕ ПДВ?
Із липня 2011 року підприємець перейшов зі спрощеної на загальну систему оподаткування і став платником ПДВ. Зараз йому оплачують послуги, надані на спрощеній системі оподаткування. Чи потрібно вартість послуг обкладати ПДВ?
Відповідь
Ні, не потрібно.
Право на податковий кредит, виписку податкових накладних та обов’язок сплачувати податкові зобов'язання виникає лише у зареєстрованих платників ПДВ (п. 201.8 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Оскільки на момент надання послуг підприємець працював на єдиному податку й не мав ПДВшного свідоцтва, то податкових зобов'язань за такою операцією не нараховував.
Не потрібно нараховувати їх і тоді, коли він отримав оплату за товари, уже будучи загальносистемником та платником ПДВ. Адже згідно з п. 187.1 ПКУ податкові зобов'язання виникають за правилом першої події: або на дату отримання коштів в оплату, або на дату оформлення документа, що посвідчує факт надання послуг. У вашому випадку перша подія — постачання послуг — відбулася в період, коли підприємець не був платником ПДВ. А за другою подією податкові зобов'язання не збільшують. Виняток становить лише оплата товарів бюджетними коштами — тут підприємцю не ухилитися від податкових зобов’язань (пп. 187.7 ПКУ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.09.2011

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  ПДВ

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу