«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як фікспатентнику платити єдиний соціальний внесок?

Кількість переглядів2594

ЯК ФІКСПАТЕНТНИКУ ПЛАТИТИ ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК?
Я, приватний підприємець на фіксованому податку, займаюся роздрібною торгівлею продуктами харчування.
Підкажіть, будь ласка, чи повинен я платити за себе відрахування до Пенсійного фонду? Чи залежить відсоток відрахувань від доходу?


Відповідь
Підприємці, які сплачують фіксований податок, є платниками єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ) згідно з п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ). Підприємець-фікспатентник платить ЄСВ за себе за ставкою 34,7% (ч. 11 ст. 8 Закону про ЄСВ). При цьому Ви маєте право самостійно визначати розмір внеску, однак він не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску. Його визначають виходячи з 34,7% від мінімальної зарплати, що діє на момент нарахування.
На сьогодні розмір мінімальної зарплати становить 960 грн, відповідно, мінімальний розмір ЄСВ, який потрібно перераховувати щомісяця до фонду, становить 333,12 грн (960 грн х 34,7%).
Тобто відсоток нарахування та розмір внеску не залежать від доходу, отриманого фікспатентником за місяць. У будь-якому випадку Ви повинні сплачувати ЄСВ у сумі 333,12 грн. За бажанням сума може бути більшою.
Зверніть увагу, що з 1 жовтня 2011 року мінзарплата збільшиться до 985 грн. Відповідно, розмір ЄСВ зросте до 341,80 грн (985 грн х 34,7%).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.09.2011

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Приватне підприємництво

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу