«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Перехідна відпустка:як показувати відпускні в обліку та звітності

Кількість переглядів12206

ПЕРЕХІДНА ВІДПУСТКА:ЯК ПОКАЗУВАТИ ВІДПУСКНІ В ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ
Працівник підприємства йде в щорічну відпустку з 01.07.2011 р. У червні ми виплачуємо йому відпускні. Коли потрібно проводити нарахування за бухгалтерським обліком на суму відпускних: у день виплати (у червні) чи в липні при нарахуванні зарплати за липень? Суму відпускних показувати у звіті за єдиним внеском за червень чи за липень? Як відображати суму відпускних у формі № 1-ДФ?
Відповідь
Згідно зі ст. 115 Кодексу Законів про працю та ст. 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР відпускні (зарплата за час відпустки) виплачують працівнику не пізніше ніж за 3 дні до його початку.
Безперечно, відпускні – це зарплата. Тому їхня сума – об'єкт для нарахувань та утримань єдиного внеску й податку на доходи.
Нагадаємо: для утримання із суми відпускних податку на доходи варто користуватися пп. 169.4.1 ПКУ. Відповідно до нього доходи у вигляді відпускних, із метою розрахунку граничної суми доходу для застосування податкової соціальної пільги та в інших випадках оподаткування (застосування ставки податку 15% або 17%), належать до податкових періодів їхнього нарахування.
У бухгалтерському обліку всі нарахування й утримання податку на доходи та єдиний внесок проводять у місяці виплати відпускних. У вашому випадку – у червні.
У формі № 1ДФ відпускні та утриманий із них податок відображають у тому кварталі, у якому ці відпускні було виплачено (у вашому випадку – у формі № 1ДФ за II квартал 2011 року). Оскільки відпускні – зарплата, у графі 5 зазначають ознаку доходу «101».
Суми, що припадають на дні відпустки в липні, показують у таблиці 6 звіту (додаток 4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб і сумах нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування органам Пенсійного фонду України») за червень.
Тобто в місяці, у якому їх нараховано й виплачено. При цьому в рядку навпроти відповідного місяця відпускні показують у сумі, що припадає на такий місяць. Приклад заповнення таблиці 6 звіту в схожій ситуації наведено в консультації, опублікованій у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 49 за 2011 рік на стор. 41.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.09.2011

Рубрики:

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу