«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Працівник бере щорічну відпустку з 1 числа: як обчислити відпускні

Кількість переглядів8074

ПРАЦІВНИК БЕРЕ ЩОРІЧНУ ВІДПУСТКУ З 1 ЧИСЛА: ЯК ОБЧИСЛИТИ ВІДПУСКНІ
Наш працівник написав заяву на щорічну відпустку, яка починається 1 вересня 2011 року. Як обчислити відпускні, якщо зарплата за серпень повинна входити до розрахункового періоду, але вона ще не нарахована?
Відповідь
Як відомо, суму відпускних визначають з урахуванням виплат за останні 12 календарних місяців роботи працівника, що передують місяцю надання відпустки (п. 2 р. II Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100). Виходячи із цього, якщо працівник іде у відпустку з 01.09.11 р., то розрахунковим періодом буде вересень 2010 року — серпень 2011 року, а розрахунок відпускних буде зроблено наприкінці серпня. Оскільки в цей період зарплата за серпень іще не відома, на нашу думку, розрахувати її необхідно, виходячи з припущення, що працівник повністю відпрацює дні, що залишилися до кінця серпня. Відпускні потрібно виплатити не пізніше 26 серпня.
Надалі, якщо співробітник не відпрацює дні в період із дати нарахування відпускних до 1 серпня 2011 року (наприклад, у зв'язку з відпусткою без збереження зарплати, лікарняним), слід провести коригування нарахованої зарплати й відпускних.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 08.09.2011

Рубрики:

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу