«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може працівник написати заяву на щорічну відпустку за день до її початку

Кількість переглядів29964

ЧИ МОЖЕ ПРАЦІВНИК НАПИСАТИ ЗАЯВУ НА ЩОРІЧНУ ВІДПУСТКУ ЗА ДЕНЬ ДО ЇЇ ПОЧАТКУ
Наш співробітник хоче взяти один день щорічної відпустки. При цьому заяву він написав за день до бажаного дня відпустки. Чи можемо ми надати цю відпустку?
Відповідь
Якщо період щорічної відпустки, яку хоче взяти працівник, не збігається з періодом його відпустки, відповідно до графіка відпусток, він повинен написати заяву з проханням піти в щорічну відпустку не пізніше, ніж за два тижні до її початку. Для цього є декілька причин.
По-перше, повідомити роботодавця про вихід у щорічну відпустку за день до її початку заважає правило щодо виплати відпускних не пізніше, ніж за три дні до початку відпустки (ст. 115 Кодексу законів про працю, далі – КЗпП, і ст. 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі – Закон про відпустки). Тобто якщо працівник хоче піти в щорічну відпустку на 14 та 15 червня 2011 року, відпускні йому належить виплатити не пізніше 10 червня (див. лист Мінпраці від 26.06.09 р. № 155/13/116-09).
По-друге, роботодавець повинен письмово повідомити працівника про початок щорічної відпустки не пізніше, ніж за два тижні до її початку (ч. 11 ст.10 Закону про відпустки). Як це зробити, ми обговорювали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 49 за 2011 р. на стор. 27.
Порушення кожної із зазначених норм може призвести до перенесення відпустки на вимогу працівника (ст. 80 КЗпП, ст. 11 Закону про відпустки). Тому, якщо співробітникові необхідно незаплановано бути відсутнім на робочому місці протягом одного-двох днів, йому слід взяти відпустку без збереження зарплати.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.09.2011

Рубрики:

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу