«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи сплачувати водний збір у п'ятикратному розмірі, якщо водоканал не встановив ліміт

Кількість переглядів6129

ЧИ СПЛАЧУВАТИ ВОДНИЙ ЗБІР У П'ЯТИКРАТНОМУ РОЗМІРІ, ЯКЩО ВОДОКАНАЛ НЕ ВСТАНОВИВ ЛІМІТ
Водоканал відмовляється встановлювати ліміт водокористування, посилаючись на те, що підприємство замале. Чи правомірні вимоги податкової сплачувати збір за спецводокористування в п'ятикратному розмірі?
Відповідь
На жаль, вам справді доведеться платити збір за спецводокористування в п'ятикратному розмірі. Як зазначено в п. 326.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), збір обчислюють на підставі фактичних обсягів використаної води, лімітів використання води, ставок збору та коефіцієнтів.
У разі перевищення ліміту збір обчислюють і сплачують у п'ятикратному розмірі, виходячи з понадлімітних обсягів використаної води (п. 327.1 ПКУ). За відсутності у водокористувача дозволу на спецводокористування з установленими в ньому лімітами збір сплачують за весь обсяг води як за понадлімітне використання (п. 327.3 ПКУ).
Як випливає з питання, ваше підприємство – вторинний водокористувач, тому ніякого дозволу отримувати не повинне. Річний ліміт використання води вам повинен установлювати первинний водокористувач (водоканал) із вказівкою його в договорі на постачання води. Хоча прямо про це в ПКУ й не йдеться, для вас договір, по суті, виконує функцію дозволу на спецводокористування. У ньому також фіксують джерела водопостачання, співвідношення обсягів води, що поставляється зі змішаних джерел, тобто всю ту інформацію, без якої розрахувати суму збору було б неможливо. Саме тому п. 328.7 ПКУ зобов'язує платників збору разом із податковою декларацією подавати копію договору на постачання води.
Такої самої точки зору дотримується й податкова, про що свідчать роз'яснення в розділі 270.05 Єдиної бази податкових знань, розміщені на сайті ДПСУ (www.sta.gov.ua).
Аби уникнути п'ятикратної сплати збору, необхідно, щоб водоканал усе-таки встановив для вашого підприємства ліміти на використання води. Він зобов'язаний установлювати їх усім водокористувачам незалежно від обсягів споживання ними води.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.09.2011

Рубрики:

»  Ресурсні платежі

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу