«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Нюанси оформлення акта наданих послуг

Кількість переглядів7776

НЮАНСИ ОФОРМЛЕННЯ АКТА НАДАНИХ ПОСЛУГ
Як і в які строки правильно скласти акт про надані послуги з перевезення, а також виписати податкову накладну?
Відповідь
Дата виписки рахунку на оплату послуг перевезення може бути будь-якою. Тут усе залежить від домовленості сторін, наприклад, може йтися про повну або часткову передоплату.
Що стосується дати складання Акта наданих послуг з перевезення, то він повинен оформлятися на фактичну дату передання вами послуг (тобто виконання вами зобов'язання з надання таких послуг — ч. 1 ст. 545 Цивільного кодексу України та ч. 8 ст. 193 Господарського кодексу України, далі — ГКУ). Такий Акт підтверджує, що ви виконали, а контрагент прийняв виконання зобов'язання з вашої сторони частково або в повному обсязі. Отже, оформлення Акта на дату фактичного вивантаження автомобіля, коли послуги з перевезення можна розглядати як надані в повному обсязі, цілком відповідає вимогам законодавства. А от складання Акта про надання послуг у повному обсязі ще до закінчення перевезення не відповідає принципам оформлення виконання зобов'язань*. Зобов'язання з вашої сторони у цьому випадку ще не виконано, а значить, оформлення Акта про надання послуг у повному обсязі є передчасним і суперечить насамперед інтересам одержувача послуг, наприклад, у випадку втрати, недостачі або ушкодження перевезеного вантажу (ст. 314 ГКУ).
Разом із тим, якщо ви та одержувач послуг готові йти на ризик передчасного оформлення Акта про повне надання послуг, варто врахувати, що чинне законодавство не містить прямої відповідальності за порушення принципів оформлення виконання зобов'язань.
Стосовно дати виписки податкової накладної, то згідно з п. 201.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нею повинен бути день виникнення податкових зобов'язань продавця, тобто дата, що припадає на податковий період, протягом якого відбувається кожне з наступних подій, які відбулися раніше (п. 187.1 ПКУ):
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на Ваш банківський рахунок як оплата послуг, що підлягають постачанню. При цьому, у разі поставки послуг за готівку, такою датою буде дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а за її відсутності –– дата інкасації готівки в банківській установі, що обслуговує цього платника податку;
б) дата оформлення документа, що засвідчує факт поставки послуг платником податку.
Як бачите, якщо Акт про надання послуг буде оформлено до їх оплати, то саме на дату складання Акта необхідно виписати податкову накладну та визнати податкові зобов'язання з ПДВ.
______________
* Водночас якщо йдеться про оформлення Актами виконання окремих етапів перевезення, то такий підхід має повне право на життя.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.09.2011

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу