«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна займатися діяльністю, не зазначеною в статуті

Кількість переглядів3236

ЧИ МОЖНА ЗАЙМАТИСЯ ДІЯЛЬНІСТЮ, НЕ ЗАЗНАЧЕНОЮ В СТАТУТІ
У статуті підприємства не зазначено такого виду діяльності, як здавання майна в оренду. Чи вправі підприємство в такому випадку здавати рухоме майно в оренду?
Відповідь
Відповідно до положень ч.ч. 1, 3 ст. 91 Цивільного кодексу України юридична особа здатна мати такі самі цивільні права та обов'язки (цивільну правоздатність), як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати лише людині. Юридична особа може здійснювати окремі види діяльності, перелік яких установлюється законом, після одержання нею спеціального дозволу (ліцензії). Проте отримання спеціальної ліцензії для здійснення господарської діяльності у вигляді здачі в оренду власного або чужого рухомого майна законодавством України не передбачено. А отже, якщо в тексті ваших установчих документів, крім переліку основних видів діяльності, є формулювання «та іншими видами діяльності, не забороненими законодавством», ви вправі здавати ваше рухоме майно в оренду.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 30.08.2011

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу