«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Підприємство надало послуги нерезиденту на умовах передоплати. коли визнавати доход

Кількість переглядів3923

ПІДПРИЄМСТВО НАДАЛО ПОСЛУГИ НЕРЕЗИДЕНТУ НА УМОВАХ ПЕРЕДОПЛАТИ. КОЛИ ВИЗНАВАТИ ДОХОД
Наше підприємство 15.07.11 р. одержало від нерезидента інвалютну передоплату за послуги. Акт наданих послуг ми підписали 04.08.11 р. Підкажіть, будь ласка, на яку дату за цими послугами визнавати доход у податковому обліку?
Відповідь
Відразу скажемо: у Податковому кодексі України (далі — ПКУ) немає спеціальних правил для визначення дати визнання доходу за інвалютними операціями, тому її визначають у звичайному порядку.
У загальному випадку доход від надання послуг визнається на дату складання акта чи іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, що підтверджує надання послуг (п. 137.1 ПКУ). Про дату визнання доходу в конкретних випадках (наприклад, із використанням кредитних карт) ви можете дізнатися з газети «Все про бухгалтерський облік» № 29 за 2011 р., стор. 18.
Порядок визначення суми інвалютного доходу регулює пп. 153.1.1 ПКУ. Згідно з ним, якщо аванс отримано в тому самому звітному періоді, в якому визнано доход (підписано акт), суму доходу потрібно визначати за курсом НБУ на дату підписання акта. Докладніше про це — в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 38 за 2011 р., стор. 78.
Таким чином, у вашому випадку доход за наданими послугами варто відображати на 04.08.11 р. При цьому, оскільки аванс за послуги ви одержали у тому самому звітному періоді, в якому визнано доход (IIІ квартал 2011 року), суму цього доходу потрібно визначати за курсом НБУ на дату визнання доходу (підписання акта), тобто на 04.08.11 р.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.08.2011

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Зовнішньоекономічна діяльність

»  Валютні розрахунки та цінності

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу