«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Послуги населенню: коли застосовують пдв пільгу

Кількість переглядів3259

ПОСЛУГИ НАСЕЛЕННЮ: КОЛИ ЗАСТОСОВУЮТЬ ПДВ ПІЛЬГУ
Наше підприємство надає медичні послуги населенню. Чи підпадаємо ми під пільги з ПДВ із пп. 197.1.5 Податкового кодексу України, якщо у нас є кондиціонери та телевізор у холі? Що вважається «установою з поліпшеним сервісним обслуговуванням»?
Відповідь
Дійсно, пп. 197.1.5 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) звільняє від ПДВ операції з «постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров'я, які мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними закладами для інвалідів і дітей-інвалідів, які мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, крім», зокрема, медичного обслуговування «громадян за їхнім бажанням у медичних закладах з поліпшеним сервісним обслуговуванням».
Узагалі ця норма існувала й раніше (див. нині скасовану постанову КМУ від 05.10.98 р. № 1602, що була підготовлена спеціально під аналогічну медичну пільгу Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР).
Тоді Міністерство охорони здоров’я листом від 12.03.99 р.
№ 10.03.68/252 роз'яснило, що слід розуміти під терміном «поліпшене сервісне обслуговування в медичних закладах». У цьому листі сказано: «Даний термін застосовний тільки до стаціонарних закладів і відділень закладів охорони здоров'я, у яких, крім медичного та необхідного побутового обладнання, палати для хворих додатково обладнані телевізорами, телефонами, кондиціонерами та іншими побутовими приладами, устаткуванням, килимами тощо, призначеними для підвищення комфортності перебування, і оплату яких, у частині визначення вартості таких послуг, згодні сплачувати хворі.
Не може вважатися поліпшеним сервісним обслуговуванням наявність медичного обладнання будь-якого рівня, наявність холодильника в палаті та обмежена кількість у ній хворих.
До поліпшеного сервісного обслуговування не належить також обладнання холів та інших загальних приміщень холодильниками, телевізорами, м'якими меблями, килимами тощо як в амбулаторних, так і в стаціонарних закладах і відділеннях закладів охорони здоров'я».
Тому вважаємо: у разі дотримання всіх інших норм пп. 197.1.5 ПКУ ви маєте повне право на застосування пільги.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.08.2011

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу