«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи враховують винагороду за підсумками роботи за рік при розрахунку відпускних

Кількість переглядів2998

ЧИ ВРАХОВУЮТЬ ВИНАГОРОДУ ЗА ПІДСУМКАМИ РОБОТИ ЗА РІК ПРИ РОЗРАХУНКУ ВІДПУСКНИХ
Працівнику підприємства в березні 2011 року нарахували винагороду за підсумками роботи за 2010 рік. Чи потрібно враховувати таку винагороду при розрахунку середнього заробітку з метою визначення суми відпускних, якщо працівник піде у відпустку в січні 2012 року?
Відповідь
У вашому випадку працівник піде у відпустку в січні 2012 року, тож розрахунковий період для розрахунку відпускних — січень—грудень 2011 року. Проте суму винагороди за підсумками роботи за 2010 рік, нараховану в березні 2011 року, при розрахунку середнього заробітку не враховують. І ось чому.
Одноразову винагороду за підсумками роботи за рік уключають до середнього заробітку шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду 1/12 частини винагороди, нарахованої в поточному році за попередній календарний рік (абз. «І» п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, далі — Порядок № 100).
Отже, нараховану в березні 2011 року винагороду за підсумками роботи за 2010 рік не включають до середнього заробітку за січень—грудень 2011 року, який визначають із метою обчислення суми відпускних.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 19.08.2011

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу