«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи буде пдв у орендодавця комунального майна, якщо орендну плату отримує бюджет

Кількість переглядів3885

ЧИ БУДЕ ПДВ У ОРЕНДОДАВЦЯ КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА, ЯКЩО ОРЕНДНУ ПЛАТУ ОТРИМУЄ БЮДЖЕТ
Управління майном міста здає в оренду об’єкти, які перебувають у комунальній власності. Орендна плата надходить в місцевий бюджет, а не на рахунок управління. Чи повинно воно в такій ситуації нараховувати ПДВ по оренді та виписувати податкові накладні?
Відповідь
Так, управління повинно це робити.
Відповідно до п. 185.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) об’єктом обкладення ПДВ уважають операції постачання товарів та послуг. Здавання майна в оренду належить до постачання послуг (пп. 14.1.185 ПКУ). Тобто управління майна, здаючи в оренду об’єкти комунальної власності, здійснює оподатковувані операції. Тому Вам потрібно вести облік ПДВ, нараховувати податкові зобов’язання та виписувати податкові накладні на суми орендної плати за майно, щодо якого Ви виступаєте орендодавцем. Той факт, що кошти надходять прямо в місцевий бюджет, обминаючи рахунки Вашої установи, не впливає на правила ПДВшного обліку.
Більше про оренду державного та комунального майна можна дізнатися зі спецвипуску газети «Все про бухгалтерський облік» № 55 за 2011 рік.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.08.2011

Рубрики:

»  ПДВ

»  ЖКГ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу