«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи має податкова право не прийняти «збиткову» декларацію з прибутку

Кількість переглядів2799

ЧИ МАЄ ПОДАТКОВА ПРАВО НЕ ПРИЙНЯТИ «ЗБИТКОВУ» ДЕКЛАРАЦІЮ З ПРИБУТКУ
Наша податкова відмовляється приймати «збиткову» декларацію з податку на прибуток за I квартал 2011 року. Чи правомірна така відмова?
Відповідь
Ні, не правомірна. Адже подання декларації з податку на прибуток з від'ємним значенням об'єкта оподаткування — не підстава для її неприйняття податковою.
Про це говорить п. 49.8 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). У ньому чітко сказано, що прийняття декларації — обов'язок органу Державної податкової служби. При цьому в момент її прийняття представник податкової має права перевіряти лише наявність обов'язкових реквізитів. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податку, до її прийняття перевірці не підлягають. А оскільки значення об'єкта оподаткування немає в переліку обов'язкових реквізитів (їхній перелік наведено в ст. 48 ПКУ), його величина не може бути підставою для неприйняття декларації. Про те, які є способи подання декларації у разі відмови в її прийнятті, ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 80 за 2010 рік (незважаючи на зміни в законодавстві, деякі з них справедливі й зараз).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 12.08.2011

Рубрики:

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу