«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як підприємцю-фікспатентнику оформити трудові відносини з родичем та визначити суму внеску до пфу

Кількість переглядів3021

ЯК ПІДПРИЄМЦЮ-ФІКСПАТЕНТНИКУ ОФОРМИТИ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З РОДИЧЕМ ТА ВИЗНАЧИТИ СУМУ ВНЕСКУ ДО ПФУ
Я – приватний підприємець на фіксованому податку. Яким чином мені оформити трудові відносини з родичем? Яку суму єдиного внеску треба буде сплачувати до Пенсійного фонду?
Відповідь
Вам потрібно укласти з працівником трудовий договір, який реєструють у центрі зайнятості, та внести відомості про працівника до фіксованого патенту. Про оформлення трудових відносин розповімо детальніше.
Трудовий договір
Договір між підприємцем і фізособою укладають письмово. Тут визначають обов’язки працівника виконувати запропоновану роботу, а з боку підприємця — виплачувати зарплату й забезпечувати відповідні умови праці. Також договором установлюють режим роботи, тривалість щорічної оплачуваної відпустки, пільги в оподаткуванні зарплати працівника. Його обов’язково реєструють у центрі зайнятості (ст. 241 Кодексу законів про працю). Урахуйте, що трудовий договір між працівником і фізособою укладають за формою, затвердженою наказом Мінпраці від 08.06.01 р. № 260 (далі — наказ № 260). Також цей документ визначає порядок реєстрації договору.
Реєстрація договору в центрі зайнятості
Для цього сторони надають такі документи:
1) підприємець-роботодавець — паспорт, свідоцтво про реєстрацію ФОП (витяг із реєстраційної картки), довідку про ідентифікаційний код;
2) працівник, який влаштовується на роботу, — паспорт, трудову книжку* та довідку про ідентифікаційний код (п. 3 наказу № 260).
Проте, як свідчить практика, для реєстрації трудового договору лише документів недостатньо: центр зайнятості хоче бачити підприємця й працівника особисто. Цей підхід ґрунтується на механізмі, прописаному в
Порядку реєстрації. Така сама думка в Інспекції по контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України (див. лист від 30.03.06 р. № ДЦ12-1660/0/6-06). Тож закарбуйте в пам’яті: щоб не затримувати процедуру реєстрації трудового договору, підприємцю та працівнику краще відразу з’явитися до служби зайнятості.
Однак не лише клопоти працедавцю від реєстрації трудового договору в службі зайнятості, є й відрадна нота в цій співпраці: не потрібно повідомляти фонди соцстраху про прийняття на роботу працівника. Замість вас це зробить центр зайнятості після реєстрації трудового договору (п. 3 наказу № 260).
Далі — кілька слів про єдиний внесок, який треба буде сплачувати до Пенсійного фонду.
Оскільки родич буде працювати у підприємця за трудовим договором, то про внесення за нього єдиного внеску як за члена сім’ї, що допомагає підприємцю в його діяльності, не мовиться. Родич буде отримувати зарплату, яка й буде обкладатися єдиним внеском у загальному порядку. Як саме — можна прочитати в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 4 за 2011 рік.
___________
* Якщо особа працевлаштовується вперше, то трудову книжку повинен завести роботодавець. Мінпраці вважає, що підприємців не наділено таким правом (див. лист від 12.03.07 р. № 66/06/186-07, опублікований разом із коментарем у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 73 за 2007 р., стор. 15).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.08.2011

Рубрики:

»  Кадрове діловодство

»  Приватне підприємництво

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу