«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна застосовувати соцпільгу до доходів фізособи за сумісництвом

Кількість переглядів2893

ЧИ МОЖНА ЗАСТОСОВУВАТИ СОЦПІЛЬГУ ДО ДОХОДІВ ФІЗОСОБИ ЗА СУМІСНИЦТВОМ
Чи можна застосовувати податкову соціальну пільгу до доходів фізичної особи, отриманих за сумісництвом? Що розуміти під «місцем отримання основного доходу» у Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку, затвердженому наказом ДПАУ від 24.12.10 р. №1020?
Відповідь
Так, за сумісництвом соцпільгу застосовувати можна.
У Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку, затвердженому наказом ДПАУ від 24.12.10 р. №1020 (далі – Порядок № 1020), сказано: “графа 8 заповнюється тільки для фізичних осіб, які мали пільги щодо податку у звітному періоді згідно із законодавством за місцем отримання основного доходу”.
Але згідно з пп.169.2.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати лише за одним місцем його нарахування (виплати).
Таким чином, з огляду на положення ПКУ, який має вищу юридичну силу ніж наказ ДПАУ, податкову знижку можна застосовувати до доходів платника, отриманих на роботі за сумісництвом, якщо саме його фізособа обрала як місце застосування соцпільги. У такому разі підприємство, на якому людина працює за сумісництвом і де застосовують податкову соціальну пільгу, у цій графі форми №1ДФ зазначатиме ознаку пільги.
А під «місцем отримання основного доходу», про яке йдеться в Порядку №1020, вочевидь, слід розуміти те, яке фізособа обрала для застосування соцпільги, а не те, де ведуть трудову книжку.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 09.08.2011

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу