«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » 1. чи може фізособа-єдинник здавати юрособі приміщення в оренду? 2. чи потрібен рро підприємцю-єдиннику?

Кількість переглядів3903

1. ЧИ МОЖЕ ФІЗОСОБА-ЄДИННИК ЗДАВАТИ ЮРОСОБІ ПРИМІЩЕННЯ В ОРЕНДУ? 2. ЧИ ПОТРІБЕН РРО ПІДПРИЄМЦЮ-ЄДИННИКУ?
1. Чи може фізособа — платник єдиного податку здавати приміщення в оренду юрособі — платнику ПДВ?
2. Чи потрібен підприємцю-єдиннику касовий апарат із 01.01.11 р.? Якщо ні, тоді який доход треба отримувати, щоб його не використовувати?
Відповідь
Підприємець-єдинник може здавати приміщення в оренду юрособі. Адже згідно зі ст. 319 Цивільного кодексу України власник майна розпоряджається ним на свій розсуд, окрім дій, що суперечать законодавству. На сьогодні в законодавстві немає обмежень щодо здавання майна в оренду платником єдиного податку.
Щодо реєстратора розрахункових операцій. Підприємці-єдинники звільнені від використання реєстратора розрахункових операцій незалежно від суми отриманої виручки (п. 6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР). До того ж із 1 січня 2011 р. утратять чинність дві необхідні для цього раніше умови: продаж підакцизних товарів (окрім пива на розлив) і ведення книги доходів і витрат у встановленому порядку (абз. 6 п. 25 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України» від 02.12.10 р. № 2756-VI).
А бути платником єдиного податку можуть лише ті підприємці, у яких виручка від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. грн (ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.01.2011

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  РРО, каса, розрахунки

»  Приватне підприємництво

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу