«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Витрати підприємця-єдинника на зарплату й оренду: як показати в книзі обліку доходів і витрат

Кількість переглядів2659

ВИТРАТИ ПІДПРИЄМЦЯ-ЄДИННИКА НА ЗАРПЛАТУ Й ОРЕНДУ: ЯК ПОКАЗАТИ В КНИЗІ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ
Як підприємцю-єдиннику в Книзі обліку доходів і витрат відобразити зарплату працівників і витрати на оренду приміщення?
Відповідь
Підприємець-єдинник відображає витрати, у т.ч. на оплату праці співробітників і плату за оренду приміщення, в окремих рядках графи 3 Книги обліку доходів і витрат (далі — Книга).
Зазначимо, що як до прийняття Податкового кодексу України, так і наразі не визначено чіткого порядку ведення обліку витрат у підприємців-єдинників. Однак усе-таки їх необхідно вносити до Книги згідно з вимогою п. 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПАУ від 29.10.99 р. № 599.
А ми рекомендуємо при цьому керуватися вимогами до обліку витрат, перелік яких наведено в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 70 за 2008 рік на стор. 44—48.
Тому відобразити витрати на оренду приміщення в Книзі можна лише тоді, коли підприємець одержав пов'язану з ними виручку, вони оплачені й підтверджені первинними документами.
У такий спосіб варто відображати в Книзі й витрати на оплату праці найманих працівників. Якщо ж ці витрати неможливо віднести до конкретних доходів, їх варто включити у витрати в момент виплати зарплати.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.08.2011

Рубрики:

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу