«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як заповнити графу 4ф. № 1дф, якщо виникають переплати через незастосування соцпільги до авансу

Кількість переглядів3655

ЯК ЗАПОВНИТИ ГРАФУ 4Ф. № 1ДФ, ЯКЩО ВИНИКАЮТЬ ПЕРЕПЛАТИ ЧЕРЕЗ НЕЗАСТОСУВАННЯ СОЦПІЛЬГИ ДО АВАНСУ
У зв'язку з тим що при виплаті авансу по заробітній платі соціальна пільга не застосовується, у нас постійно виникає переплата З податку на доходи фізичних осіб. Як у такому випадку правильно заповнити графу 4 форми № 1ДФ?
Відповідь
Якщо додержуватися нормативних документів, то в графі 4 форми № 1ДФ потрібно показувати фактично перераховану в бюджет суму, адже саме так сказано в п. 3.5 Порядку заповнення й подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ГНАУ від 24.12.10 р. № 1020 (далі — Порядок № 1020).
Однак на практиці податківці висловлюються за те, що в графі 4 сума перерахованого податку повинна відповідати певним нарахованим сумам, які показані в графі 4а (звітного чи одного з минулих кварталів). Тобто за такою логікою в графу 4 потрібно вписати податок, що підлягав сплаті відповідно до проведених нарахувань податку, а переплаченим сумам там не місце. До того ж, у таких ситуаціях, як у Вас (коли виникає переплата через незастосування соцпільги до авансу), для відображення у ф. № 1ДФ фактичного перерахування довелося б вести облік переплат окремо по кожному співробітнику, а це може бути досить трудомістко (про дане питання йшлося в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 35 за 2011 рік на стор. 9).
Висновок такий: оскільки сформована практика не відповідає формулюванню з нормативного документа, радимо Вам звернутися до податкового органу за письмовою консультацією щодо заповнення графи 4. І якщо податківці підтвердять, що потрібно ставити не фактичні перерахування, а ті, що відповідають нарахованому податку, то така індивідуальна податкова консультація не дозволить застосувати штрафні санкції у зв'язку з недотриманням Порядку № 1020 (п. 53.1 Податкового кодексу України).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.08.2011

Рубрики:

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу