«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Замортизовану будівлю визнали пам’яткою культурної спадщини: чи потрібно бюджетній організації сторнувати знос

Кількість переглядів3001

ЗАМОРТИЗОВАНУ БУДІВЛЮ ВИЗНАЛИ ПАМ’ЯТКОЮ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ: ЧИ ПОТРІБНО БЮДЖЕТНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ СТОРНУВАТИ ЗНОС
У ході ревізії КРУ було встановлено, що одну з будівель на балансі бюджетної організації, уже повністю замортизовану, було віднесено до категорії пам’ятників культурної спадщини. Ревізори наполягають на сторнуванні зносу за цією будівлею. Чи є правомірними такі вимоги?
Відповідь
Згідно з абз. 6 ст. 1 Закону України «Про охорону культурної спадщини» 23.09.08 р. № 574-VI пам’ятка культурної спадщини –– це об’єкт культурної спадщини, занесений до Державного реєстру нерухомих пам’ятників культури України. Тому будівля отримує статус пам’ятки культури лише після її занесення до цього реєстру. Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти зворотної чинності не мають. Тому знос сторнувати за минулий період не потрібно, і ревізори не вправі від Вас цього вимагати.
Докладніше про це розказано в газеті «Все про бухгалтерський облік» за 2011 рік № 42, на стор. 52.


У відповіді враховано норми законодавства станом на 02.08.2011

Рубрики:

»  Нерухомість

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу