«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Відпрацьовані та зіпсовані акумуляторні батареї: як їх класифікувати та обкладати пдв

Кількість переглядів6155

ВІДПРАЦЬОВАНІ ТА ЗІПСОВАНІ АКУМУЛЯТОРНІ БАТАРЕЇ: ЯК ЇХ КЛАСИФІКУВАТИ ТА ОБКЛАДАТИ ПДВ
За якою позицією УКТ ЗЕД класифікувати відпрацьовані або зіпсовані акумуляторні батареї? Чи застосовується до продажу таких батарей пільга з ПДВ за п. 15 підр. 2 р. XX ПКУ?
Відповідь
Відповідно до опису товарної позиції 8548 УКТ ЗЕД у ній класифікують залишки та лом первинних елементів, первинних батарей та електричних акумуляторів; використані (виснажені) первинні елементи, використані (виснажені) первинні батареї та використані (виснажені) електричні акумулятори; електричні частини апаратури та обладнання, в іншому місці цієї групи не описані або не зазначені. Зокрема, під кодом «8548 10 21 00» у ній зафіксовано використані (виснажені) акумулятори свинцево-кислотні. На нашу думку, коректною є класифікація відпрацьованих акумуляторних батарей саме в такій позиції.
Що стосується пільги з ПДВ за п. 15 підрозділу 2 р. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, яка полягає, серед іншого, у тимчасовому (до 01.01.14 р.) звільненні від обкладення ПДВ операцій із постачання відходів і брухту чорних та кольорових металів, зазначимо таке.
Постановою КМУ від 12.01.11 р. № 15 затверджено переліки відходів і брухту чорних та кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 1 січня 2014 року, звільняються від обкладення податком на додану вартість (додатки 1 і 2). Відповідні додатки містять опис товарів та посилання на їхні коди за УКТ ЗЕД.
Мусимо зауважити, що наведена вище норма ПКУ не містить жодного обмеження в застосуванні пільги тільки щодо певного кола відходів і брухту чорних та кольорових металів, яке мав би визначити Уряд, та не вповноважувала Кабмін на видання такого переліку. Водночас після оприлюднення постанови КМУ від 12.01.11 р. № 15 податківці стали апелювати саме до затверджених нею переліків при визначенні кола пільгових відходів та брухту (див. п. 1 Схеми застосування пункту 15 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, додаток до листа ДПАУ від 26.01.11 р. № 2093/7/16-1517 у нашій газеті № 13 за 2011 рік). При цьому продукція з товарної позиції 8548 за кодом УКТ ЗЕД у переліках пільгових відходів та брухту відсутня. Таким чином, найімовірніше, контролери виступатимуть проти поширення зазначеної пільги з ПДВ на операції з постачання відпрацьованих акумуляторних батарей.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 01.08.2011

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу