«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи повинна бюджетна установа сплачувати екоподаток, якщо є договори на видалення та утилізацію відходів

Кількість переглядів4752

ЧИ ПОВИННА БЮДЖЕТНА УСТАНОВА СПЛАЧУВАТИ ЕКОПОДАТОК, ЯКЩО Є ДОГОВОРИ НА ВИДАЛЕННЯ ТА УТИЛІЗАЦІЮ ВІДХОДІВ
Бюджетна установа уклала договори на вивезення твердих побутових відходів та утилізацію люмінесцентних ламп. Крім цього, без укладення договорів на утилізацію ця установа списує шини, масла моторні, тосол, акумулятори та ін. Чи потрібно їй сплачувати екологічний податок у кожному із цих випадків?
Відповідь
Так, сплачувати екоподаток установі доведеться незалежно від наявності договору на видалення або утилізацію відходів. Пояснимо.
Відповідно до п. 240.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платниками екологічного податку, зокрема, виступають і бюджетні установи. При цьому базою оподаткування за 242.1.3 ПКУ виступають обсяги та види (класи) відходів, що розміщуються в спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах протягом звітного кварталу (крім обсягів та видів (класів), окремих відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання та заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини та провадять статутну діяльність зі збирання й заготівлі таких відходів).
Під розміщенням відходів розуміють зберігання, у т.ч. тимчасове розміщення до утилізації чи видалення, та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр), на використання яких отримано дозвіл спеціально вповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами (пп. 14.1.223 ПКУ).
Таким чином, незалежно від наявності договору на видалення або утилізацію відходів бюджетна установа є платником екологічного податку. Крім того, як випливає з листа ДПАУ від 06.05.11 р. № 12789/7/15-0817, сплачувати податок слід за всі відходи (у т.ч. побутові), які протягом звітного кварталу тимчасово розміщувалися на підприємстві, навіть якщо на кінець звітного кварталу на підприємстві їх уже немає.
Інакше кажучи, норми ПКУ сформульовано таким чином, що фактично сплачувати екоподаток потрібно не так за зберігання, як за утворення відходів. До того ж, за одні й ті самі відходи податок має сплачуватися двічі: підприємством (установою, організацією), на якому такі відходи утворюються (і, як наслідок, тимчасово розміщуються) та суб’єктом господарювання, що здійснює захоронення цих самих відходів.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.07.2011

Рубрики:

»  Брудний збір

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу