«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може підприємець – единник здійснювати закупівлі без підтвердних документів

Кількість переглядів4225

ЧИ МОЖЕ ПІДПРИЄМЕЦЬ – ЕДИННИК ЗДІЙСНЮВАТИ ЗАКУПІВЛІ БЕЗ ПІДТВЕРДНИХ ДОКУМЕНТІВ
Чи може приватний підприємець на єдиному податку здійснювати закупівлю матеріалів і товарів без підтверджуючих таку закупівлю документів?
Відповідь
Відповідно до Порядку здійснення торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою КМУ від 15.06.06 р. № 833, і Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу України від 14.10.97 р. № 363, підприємець зобов'язаний мати документи на весь наявний у нього товар. Торгувати товарами, на які в підприємця немає документів від постачальника, а також документів, що підтверджують якість і безпеку (сертифікати якості та, за необхідності, відповідності), забороняється.
Окрім цього, п. 121.1 Податкового кодексу України зобов'язує підприємців, у т.ч. єдинників, зберігати в себе оригінали первинних документів (наприклад, накладні на товар, рахунки-фактури, товарні чеки, фіскальні чеки тощо) протягом установлених законодавством строків їхнього зберігання. Ненадання податківцям для перевірки оригіналів чи копій цих документів погрожує підприємцеві штрафом у розмірі 510 грн. За аналогічне порушення протягом року після попередньої сплати штрафу підприємцеві доведеться розщедритися на суму штрафу в розмірі 1020 грн.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.07.2011

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу