«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Роздільна оптова та роздрібна торгівля нафтопродуктами в одному пункті: чи потрібні два патенти

Кількість переглядів10036

РОЗДІЛЬНА ОПТОВА ТА РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ НАФТОПРОДУКТАМИ В ОДНОМУ ПУНКТІ: ЧИ ПОТРІБНІ ДВА ПАТЕНТИ
Суб’єкт господарювання здійснює роздрібну (АЗС) та оптову (нафтова база) торгівлю нафтопродуктами в одному пункті через окремі касові апарати. Чи потрібні йому 2 окремих патенти на торгівлю пально-мастильними матеріалами?
Відповідь
За пп. 267.1.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності виступають суб’єкти господарювання, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та, зокрема, провадять торговельну діяльність у пунктах продажу товарів.
Відповідно до пп. 14.1.211 ПКУ один із пунктів продажу — стаціонарна, малогабаритна й пересувна автозаправна станція, заправний пункт, який здійснює торгівлю нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом. Крім того, як випливає з форми заявки на придбання торгового патенту, затвердженої наказом ДПАУ від 28.02.11 р. № 109, торгівля нафтопродуктами, скрапленим і стиснутим газом є окремим видом торгового патенту на здійснення торговельної діяльності.
Таким чином, для здійснення суб’єктом господарювання оптової та роздрібної торгівлі нафтопродуктами в одному пункті продажу достатньо придбати один торговий патент. Причому нафтова база, на якій відпускають нафтопродукти, не є окремим пунктом продажу, оскільки, як випливає із запитання, розрахунки готівкою, іншими готівковими платіжними засобами та з використанням платіжних карток на ній не проводяться.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.07.2011

Рубрики:

»  Патентування й ліцензування

»  Торгівля

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу