«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Сума пдв у касовому чеку перевищує 40 грн: чи можливий податковий кредит за ним на 40 грн

Кількість переглядів10421

СУМА ПДВ У КАСОВОМУ ЧЕКУ ПЕРЕВИЩУЄ 40 ГРН: ЧИ МОЖЛИВИЙ ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ ЗА НИМ НА 40 ГРН
Перебуваючи у відрядженні на службовому автомобілі, директор нашого підприємства придбав пальне на суму 300 грн та отримав касовий чек, у якому зазначена сума ПДВ — 50 грн. Чи можемо ми вартість пального відобразити в податковому обліку наступним чином: 250 грн. включити до витрат, 40 грн — до податкового кредиту з ПДВ, а решту — 10 грн компенсувати за рахунок прибутку? Як у цьому випадку заповнити Реєстр виданих та отриманих податкових накладних?
Відповідь
Звісно, оскільки авто є власністю підприємства або перебуває в його користуванні, тобто є службовим транспортним засобом, то, компенсуючи директору витрати на пальне (за наявності підтвердних документів), підприємство має право на податковий кредит. У протилежному випадку, відшкодовуючи такі витрати, на податковий кредит розраховувати не варто. Детальніше про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 56 за 2010 р. на стор. 32.
Тепер про касовий чек. На жаль, розподіляти суму касового чеку не можна. Пояснимо. Згідно з абз. «б» пп. 201.11 Податкового кодексу України підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, є касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 грн за день (без урахування податку).
Інакше кажучи, тут ідеться про те, що касові чеки, у яких вартість більша, ніж 200 грн, не вважають підтвердними документами для нарахування податкового кредиту, тому за таким чеком уключити до податкового кредиту не можна навіть вхідний ПДВ на суму 40 грн. Тож аби не втратити права на податковий кредит, потрібно все ж таки вимагати від постачальника податкову накладну. Аналогічну думку оприлюднили й податківці в ЄБПЗ.
Що стосується відображення цих сум у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), то, на жаль, про те, як це зробити, у Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженому наказом ДПАУ від 24.12.10 р. № 1002, ані слова. Уважаємо, що вартість придбання, оформлена касовим чеком на загальну суму понад 240 грн, повинна потрапити в Реєстр, адже вартість такого придбання відображається в ряд. 11.1 Декларації з ПДВ. На нашу думку, суму за касовим чеком потрібно занести в графу 8 Реєстру, проте не в повному розмірі, а лише ту частину, що потрапила в ряд. 11.1 Декларації з ПДВ, тобто суму без ПДВ (у вашому
випадку — 250 грн). Це саме значення дублюємо в графі 9, а в графу 10 вписуємо 0. Решта рядків заповнюється в загальному порядку. Детальніше про заповнення Реєстру читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 46 за 2011 р.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 08.07.2011

Рубрики:

»  Відрядження

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу